Персональний блог Алли Бевз - вчителя географії та економіки Знам'янської ЗШ І-ІІІ ступенів №4. На допомогу у пізнавальному процесі креативним учням та учителям
понеділок, 16 листопада 2015 р.
четвер, 12 листопада 2015 р.
Населення Африки. Держави. Зв'язки України з державами Африки.
Завдання для 1 групи
Заповніть таблицю Населення Африки
Корінне
|
Раси
|
Прийшле
|
Екваторіальна
|
Європеоїдна
|
Монголоїдна
|
Північ
| ||
Південь
| ||
Центр
| ||
Схід
|
Населення Африки
На сучасне розселення найчисленніших народів Африки істотно вплинуло вторгнення інших народів: арабів, семітів, фінікійців, а пізніше - європейців. Починаючи від XVI ст., європейські колонізатори почали вивозити рабів, кількість населення континенту скоротилася. Торгівля рабами, винищування місцевих жителів, примусова праця та голод знижували темпи росту населення. Однак до середини XX ст. намітилося помітне зростання кількості населення. Цьому сприяли заходи проти епідемій, поширення навичок санітарії, гігієни, допомога лікарів із різних країн, в тому числі і з України. Високі темпи зростання кількості населення збережуться і в найближчі роки, оскільки традиції багатодітності та ранніх шлюбів в Африці дуже сильні. При цьому середня тривалість життя в Африці дуже низька — не перевищує 40 років.
Зараз в Африці проживає понад 890 млн. чоловік (це близько 14% населення світу) і посідає 2 місце в світі за кількістю населення і перше місце за його природним приростом – 3% на рік. (запис в зошити).
Природний приріст населення – це різниця між народжуваністю і смертністю. Якщо в країні народжуваність вища за смертність, то кількість населення країни зростає. Якщо навпаки – зменшується.
На думку вчених, на початку нашої ери на материку проживало близько 30—40 млн. осіб, що становило приблизно 18 % населення світу. Починаючи коли з Африки
Населення по території материка розміщено нерівномірно.
Середня густота населення Африки – 24 особи на 1кв.км. Найбільша густота населення (1500 осіб на 1 км2 і більше) спостерігається в долині Нілу. Густо заселені узбережжя Ґвінейської затоки і Середземного моря. На півдні Африки, у пустелях, густих лісах високогір'ях густота населення дуже низька — менш як 1 особа на 1 км2.
У залежності від видів господарської діяльності розрізняють міське та сільське населення. Більша частина населення Африки — близькі 70 % — проживає в сільській місцевості, займається землеробством і скотарством.
У Східній Африці археологи знайшли рештки прадавньої людини і знаряддя її праці, вік яких приблизно 2,7 млн років. Такого роду знахідки є найдавнішими на нашій планеті. Це дало підстави припустити, що найперші люди на Землі були африканцями, що саме на цьому материку зародилося людство. Звідси давні люди почали розселятися по всьому світу.
Африка – один з найбільш багатонаселених материків. За кількістю населення, як і за площею, вона посідає друге місце після Євразії. Населення Африки складає понад 800 млн осіб. В останні десятиліття його кількість неухильно зростає.
Раси і народи
Африка вирізняється надзвичайним різноманіттям рас, народів, племен. Серед її населення є представники і негроїдної, і європеоїдної, і монголоїдної рас. Значна частина сформувалася на стику двох і більше рас.
Більшу частину материка (на південь від Сахари) населяють представники екваторіальної (негроїдної) раси. В умовах палючого сонця їх шкіра набула темного кольору, що рятує її від опіків, а волосся стало курчавим. Народи і племена цієї раси мають значні відмінності у відтінку шкіри, зрості, рисах обличчя. Так, в екваторіальних лісах живуть пігмеї (у перекладі з грецької це слово означає розмір величиною з кулак). Це найменші люди нашої планети – середній зріст дорослого чоловіка становить лише 145 см. Натомість масаї і тутсі – найвищі народи Африки, їх зріст сягає 200 см. Вони на диво стрункі і граційні. Нілоти – «люди Нілу», що живуть у верхів’ях Нілу, також високорослі. Крім того, їх вирізняє надзвичайно темний, майже чорний колір шкіри. Суахілі – «люди узбережжя» – населяють узбережжя Індійського океану. На півдні материка живуть бушмени і готтентоти. Вони низькорослі, мають жовтувату зморшкувату шкіру, широке вилицювате обличчя, що робить їх схожими з монголоїдами. Жителі острова Мадагаскар – малагасійці – походять від змішаних негроїдної і монголоїдної рас. Так само ефіопи, які мають світліший, ніж у негроїдів, колір шкіри з червонуватим відтінком, вважаються представниками проміжної раси. Плем’я в Нігерії Представники європеоїдної раси живуть в основному на півночі Африки. Це араби (алжирці, єгиптяни, марокканці), які говорять арабською мовою, і бербери. Вони мають світлий, проте достатньо смаглявий колір шкіри. Європейці проживають у багатьох районах Африки. Найбільше їх на півдні, де живуть нащадки голландських, французьких, англійських і німецьких переселенців. Там багато і мулатів, які походять від змішаних шлюбів європейців з африканськими народами. Покажіть на карті розміщення населення. Як ви вважаєте які причини нерівномірного розселення населення, в якій частині материка проживає багато людей, а де мало?http://myplanet.com.ua/wp-content/uploads/2015/04/bolota_Sudd10.jpg
http://karpatyua.net/priroda/159-rozheve-ozero-retra.html |
середа, 11 листопада 2015 р.
ВИДИ НАСИЛЛЯ
1. Фізичне : побиття , тілесні ушкодження
2. Статеве: сексуальне, експлуатація, дискримінація
3. Расове : віросповідання, колір шкіри
4. Економічне : позбавлення житла, їжі, майна, коштів, одягу
5. Психологічне : глузування, образа, приниження, пліткарство.
Як розумієте? Чи були свідком ? Як допомогли?
Підписатися на:
Дописи (Atom)