Позаурочна діяльність з географії

Виховний захід присвячений першому уроку 2014-2015 навчального року

Слайд№1            Тема. Ми Європейці : за і проти!
Мета уроку: розкрити поняття “Євроінтеграція”, прищеплення допитливості, ознайомлення з новою інформацією за рахунок спілкування з різними інформаційними джерелами, обміну думками; визначити головні аспекти проєвропейського спрямування; удосконалити практичні вміння: відбору необхідної інформації, аналізу та систематизації, висловлювання своїх ідей, думок, захисту своєї позиції, формулювання проблемних запитань, вироблення уміння працювати в колективі, надавати взаємодопомогу.
Обладнання: карта-схема “Україна на карті Європи”, таблички представників владних структур, гральні атрибути телестудії (мікрофони, телекамери) комп’ютер, мультимедійний проектор, прапорці нашої держави.
Форми роботи в процесі підготовки : вивчення літературних та електронних джерел, у ході самого уроку – взаємоінформація учнів, ведення тезисних нотаток, складання схем.
Тип уроку: теле-конференція “Свобода слова”
Дійові особи
Ведучий (учень з відповідними здібностями)
Міністр закордонних справ України
Міністр економіки України
Міністр внутрішніх справ України
Політолог
Народний депутат Верховної Ради України
Кандидат історичних наук
Решта учнів разом з батьками- представники засобів масової інформації, які готуть запитання до теле-конференції
Хід уроку
Учитель
Шановні телеглядачі, учасники та гості нашої теле-конференції “Свобода слова”! Ми зібралися тут, щоб обговорити проблеми, які на сьогоднішній день є досить актуальними, а саме визначити  ми європейці чи ні і чи потрібна нам взагалі євроінтеграція. Цю проблему можемо вирішити тільки ми самі, але перш ніж ми почнемо короткий інструктаж.
     Клас розбивається на групи. Одна їх частина перетворюється на представників преси – співробітників різних газет, інша – на спеціалістів різних галузей.  До закінчення телепередачі має бути випущена газета, придумані її назва і рубрики представниками засобів масової інформації, а спеціалісти складають схеми. по закінченню кожен учасник на картосхемі “Україна на карті Європи” прапорцем України визначає проєвропейський чи проросійський напрям розвитку України , але може залишити нашу державу буферною зоною, залишивши прапрці на терені України
 План проведення уроку такий: виступи тих представників груп, які займаються історією питання, теоретиків; після кожного повідомлення представники преси ставлять запитання виступаючому, далі проводяться оформлення газет у групах, огляд-конкурс газет і підсумки прес-конференції.


Слайд№2
Основні вимоги до кожного з учасників
     
  1. Позиція:… я вважаю, що.. (висловлюється власна думка, пояснюється в чому полягає точка зору).
  2. Обґрунтування: .. тому, що… (наводиться причина появи цієї чи іншої думки, тобто на чому грунтуються докази на підтримку вашої позиції).
  3. Приклад: …наприклад .. (наводяться факти, які демонструють докази, підсилюють вашу позицію).
  4. Висновки ..отже, я вважаю… (узагальнення думки, висновок про те, що необхідно робити – заклик прийняти вашу позицію).
Міністр закордонних справ
Шановні телеглядачі, доброго дня. Спершу давайте все ж таки пригадаємо, що таке Європейське інтеграційне об’єднання .
Слайд№3
  Європейське інтеграційне об’єднання – це об’єднання груп розвинутих країн, які взаємодіють, торгують та переміщають в серединні угрупування товари, послуги, фактори виробництва та робочу силу. Тобто це є зоною вільної торгівлі, але не просто зоною вільної торгівлі а розширеною, оскільки саме розширена ЗВТ пропонує такий спектр мобілізації. І ця ЗВТ є прагненням України уже довгий час.
 Взагалі відносини України ЄС були започатковані після здобуття незалежності України. Тоді вперше і пролунав заклик Євросоюзу до України підтримувати із державами – членами відкритий діалог та відкриті стосунки.
Позиція України щодо Євросоюзу була сформована вперше на законодавчому рівні в Основних напрямках зовнішньої політики України, що були схвалені Верховною Радою України 2 липня 1993 р. Ось починаючи із цього моменту Україна почала тяжіти до європейського інтеграційного об’єднання і від того моменту намагалась все ж таки приєднатись до ЄС, ці намагання ми можемо спостерігати і до сьогоднішнього дня.
Ведучий                                      
Слід також підкреслити вигоди для України після вступу до ЄС, давайте разом їх визначемо.
Політолог
 Вітаю вас. шановні друзі!
Політичні вигоди – будучи членом ЄС, Україна буде залучена до Спільної європейської політики безпеки та оборони (СЄПБО), яка гарантуватиме Україні державний суверенітет та територіальну недоторканість. Але не менш важливей економічне значення цієї проблеми.
Міністр економіки України
Так звичайно!
Економічні вигоди – перш за все це макроекономічна стабільність, додаткові інвестиції в економіку країни, надання субсидій сільському господарству та отримання позитивного сальдо торговельного балансу.
Щодо макроекономічної стабільності, то у цьому випадку мається на увазі, при вступі до ЄС Україна має підтягнути свої економічні показники до європейських стандартів, створити досить розвинений ринок, закріпити тенденції до економічного зростання і саме по собі принесе Україні уже позитивні результати. Україна також отримає переваги від запровадження єдиної валюти при вступі в ЄС.
Щодо додаткових інвестицій в економіку України, то європейський ринок є великим ринком збуту виробів та джерелом задоволення потреб.
Журналіст
А Ви можете більш детальніші аргументи навести?
Міністр економіки України
  Щодо надання субсидій сільському господарстві – після вступу до ЄС Україна долучиться до ефективної спільної сільськогосподарської політики ЄС
Отримання позитивного сальдо торгівельного балансу матиме місце за рахунок збуту українських товарів на ринках ЄС. Загальне зниження середньозваженого тарифу в результаті розширення ЄС матиме позитивну роль для українських імпортерів. Окрім цього ЄС максимально сприятиме інтеграції українських енергетичних, транспортних та телекомунікаційних мереж в європейську інфраструктуру.
Імпровізовані питання журналістів
 
Соціолог
    Я можу висвітлити соціальні вигоди, які передбачають ефективний захист прав людини в інституціях ЄС, відкриття кордонів для вільного пересування населення, тобто шенгенська зона, яка передбачає вільне пересування осіб в межах ЄС, забезпечення високого рівня життя населення та інше .
      Але, на жаль, за прогнозами економістів, наша країна до 2020 року не стане членом ЄС, оскільки на даний момент ЄС переживає кризу. Також вступ України до цього інтеграційного об’єднання унеможливлюється тим, що до ЄС приєднається країна, яка потребуватиме дуже серйозних компенсацій від закриття цілих галузей промисловості. Оскільки в ЄС є строго квотована планова економіка, яка передбачає, що кожна держава, яка вступає в Європейський Союз, повинна включатись у спільний ринок і відповідно вона повинна повинна запроваджувати квоти на виробництво тієї чи іншої продукції, тому для ЄС на даному етапі не вигідно приймати Україну до себе і це і є однією із проблем інтеграції України.
Ведучий
Отже можна зробити перші підсумки нашої сьогоднішньої зустрічі.
Журналіст
Наведіть будь ласка приклади недоліків та загроз від вступу
Політолог
Політичні недоліки несуть із собою часткову втрату суверенітету та підпорядкування територій органам ЄС, невизначеність стратегії розвитку, що також не дуже добре вплине на економічний стан, оскільки між країнами ЄС існує в деякій мірі висока конкуренція в деяких галузях, тому потрібно буде переорієнтовуватись на менш конкурентні галузі, а також негативним чинником буде погіршення взаємин із країнами СНД, а особливо із Росією, оскільки на сьогоднішній день перед Україною стоїть також питання про співпрацю із Митним Союзом Росії, Білорусії та Казахстану.
Міністр економіки України
Економічні недоліки – передбачають втрату конкурентоспроможності певних галузей, складність переходу на європейський рівень цін, квотування певних видів товарів
Соціолог
Соціальні недоліки – це ускладнення візового режиму із східними сусідами
Загрози від вступу України до ЄС
Слайд№4
Недоліки та загрози від вступу
  1. Політичні загрози – це небезпека втягнення України в конфлікт цивілізацій між Заходом і мусульманським світом
2. Економічні загрози – передбачають можливе переміщення до України шкідливих виробництв, використання України як сировинного придатку, використання України як дешевої робочої сили
3. Соціальні загрози несуть на меті поглиблення демографічного спаду, незаконна міграція та відплив кадрів.
Вчитель
А зараз шановні колеги, давайте складемо схему - “Ми Європейці : за і проти!”
Слайд№5, 6, 7, 8
Аналіз вступу України до ЄС
Сила
1. Політичні вигоди       
- Європейська колективна безпека
2. Економічні вигоди
- Макроекономічна стабільність
- Додаткові інвестиції в українську економіку
- Надання субсидій сільському господарству
- Отримання позитивного сальдо торговельного балансу
- Спільні митні тарифи
- Кількісні обмеження імпорту
- Антидемпінгова політика
- Протекціонізм і контроль експорту
3. Соціальні вигоди
- Ефективний захист прав людини в інституціях ЄС
- Відкриття кордонів для вільного пересування населення
- Забезпечення високого рівня життя населення


Можливості
1. Політичні перспективи
- Встановлення стабільної політичної системи
- Сприйняття України як важливого суб’єкта політичних відносин
2. Економічні перспективи
- Забезпечення розвитку малого та середнього бізнесу
- Упровадження стандартів ЄС у виробництві
3. Соціальні перспективи
- Формування середнього класу
- Реформування освіти, охорони здоров’я, соціального захист
Слабкість
1. Політичні недоліки
- Часткова втрата суверенітету
- Невизначеність стратегій розвитку ЄС
- Погіршення відносин з країнами СНД
2. Економічні недоліки
- Втрата конкурентоспроможності певних галузей
- Складність переходу на європейський рівень цін
- Квотування певних видів товарів
3. Соціальні недоліки
- Ускладнення візового режиму із східними сусідами
Загрози
1. Політичні загрози
- Небезпека втягнення України в конфлікт цивілізацій між Заходом і мусульманським світом
2. Економічні загрози
- Можливе переміщення до України шкідливих виробництв
- Використання України як сировинного придатку
- Використання України як дешевої робочої сили
3. Соціальні загрози
- Поглиблення демографічного спаду
- Незаконна міграція та відплив кадрів
Народний депутат України                  Слайд№9
Чотири пріоритети діяльності української влади, які забезпечать ефективність руху України до ЄС:
1)боротьба з корупцією;
2)здійснення економічних реформ;
3)вступ України до Світової організації торгівлі (СОТ);
4)створення після цього зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Журналіст
Які очікувані результати від курсу України на евроінтеграцію?
Народний депутат України
- демократизація суспільства, захист прав і свобод людини та дитини;
- розбудова сучасної високотехнологічної та високоприбуткової економіки;
- публічність влади, її відповідальність за свої дії;
- введення європейських стандартів якості життя населення та його соціальної захищеності;
- можливість реально вивчати та використовувати досвід європейських країн;
- розширення можливостей стажувань та навчання в державах Європейського Союзу;
- ліквідація тіньової та кланової економіки;
- новий імпульс для розвитку регіонів.


Журналіст
У мене питання до пана кандидата історичних наук.
Яку політику щодо України веде Європейський Союз?
Кандидат історичних наук
Україною Європейський Союз веде політику сусідства. Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив: " Я погоджуюся з тим, що майбутнє України - в Європі, але зараз порядок денний не передбачає розгляду питання щодо членства країни в Європейському Союз.
Він підкреслив, що європейська політика сусідства, на основі якої ЄС будує свої відносини з Україною, є дуже амбітною та передбачає демократичний розвиток, лібералізацію економіки, політичну співпрацю, гармонізацію стандартів, пряму допомогу та багато інших програм.
Крім України, політика сусідства охоплює Алжир, Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Єгипет, Грузію, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Лівію, Молдову, Марокко, Сирію, Туніс та Палестинську автономію.
Слайд№9
Європейська політика сусідства:
- Доступ до внутрішнього ринку ЄС;
- участь у програмах ЄС;
- співпраця у сфері транспортних і енергетичних мереж. Згідно з даними Державного комітету статистики України,
До першої п'ятірки інвесторів України, які є членами ЄС, станом на 1 жовтня 2006 входять Німеччина (5,7 млрд. доларів США), Кіпр (2,18 млрд. доларів США), Австрія (1,65 млрд. доларів США), Велика Британія (1,5 млрд. доларів США), Нідерланди (1,36 млрд. доларів США). Основна частина прямих іноземних інвестицій з європейських країн була спрямована у харчову промисловість України, оптову торгівлю, фінансовий сектор і транспортну галузь.


Журналіст
Значні кошти виділяє Європейський Союз на розвиток культури. Розроблена Європейська програма розвитку культури на 2007 - 2013 рр. (т. зв. "Культура - 2007").
- підтримка творчості, протекціонізм і захист митців та їхніх прав;
- транснаціональне поширення культури і праць митців;
- особлива допомога юним митцям;
- полегшення доступу до участі в культурному житті для широкого загалу;
- безпосереднє визнання культури як економічного фактора соціальної інтеграції.
Учитель
Зараз Україна -це індустріально-аграрна країна зі значними економічними ресурсами. Вона займає перше місце у світі по видобутку залізної, марганцевої руди, збору цукрового буряка і соняшнику, четверте - за об'ємом видобутку вугілля, виробництва сталі, збору картоплі, п'яте - по виробництву сульфатної кислоти, шосте - мінеральних добрив.
Але не лише цим славиться Україна. Далеко за її межами відомі її пам'ятники історії і культури. Це Софіївський собор, Золоті ворота, Києво-Печерська лавра, Олеський замок у Львівській області, руїни Високого замку у Львові, Спаський собор, музей Сергія Корольова у м. Житомирі, Майдан Незалежності в Києві і багато інших. Прославили сучасну Україну і досягнення спортсменів, співаків, шахістів. У всьому світі знають боксерів братів Кличко, юного шахіста Руслана Пономарьова, плавчиху Яну Клочкову і, звичайно ж, переможницю «Євробачення» співачку Руслану.Усе це говорить про те, що Україна - серце Європи. Тому незалежна Україна, самостійна і горда, прагне в Європу і хоче стати членом Євросоюзу.
Кандидат географічних наук
Наша Батьківщина - центр Європи. А яка вона - Європа? Багато віків поспіль Європа утримувала історичне лідерство. Звідси починалися Великі географічні відкриття, тут зароджувався капіталізм, сталася перша революція. Європа - це територія де відбувалися події двох світових воєн. Це і приклад об'єднання багатьох країн для загального вирішення злободенних проблем, це і загальні гроші - євро, це і спільний дім для десятків різних націй, народів, культур. В Європі знаходиться 45 незалежних держав і одна колонія (Гібралтар). Загальна площа Європи більше 10млн. км2, населення - більше 700млн. чоловік. Географічний центр Європи знаходиться на території України в Закарпатті с. Ділове. З 1991 року Україна пише свою історію, як незалежної держави. У які ж кольори ми розфарбували свою країну, на якій мові буде написана нова історія незалежної України?
Учитель
Кожен з вас має право на свою точку зору з питання: чи «Готові ми до вступу в Євросоюз? Чи треба нам це? Які стосунки ми повинні будувати з країнами колишнього СРСР і, зокрема, з Росією?
Зараз я хочу щоб всі присутні взяли свої прапори і розмістили їх на картосхемі
Підведення підсумків.
Завершальне слово учителя
Ми, українці, йдемо у світ, і раді, що маємо свою країну, свою мову, свою Конституцію, свою історію. Ми разом повинні піклуватися про авторитет в Європі і світі, підвищувати добробут народу, бути гідними поваги, визнання і довіри. Ми повинні вірити в те, що в майбутньому ми зв'яжемо долю країни з долею народів Європи і світу.


Сценарій гри-змагання «Лісові Робінзони»
Перебіг заходу
І. Організаційний етап.
  1 – муз супровід
Ведучий 1.   Доброго дня шановні учасники, колеги, вболівальники та гості, які завітали на наш захід, який має назву « Лісові Робінзони».  Життя - це шанс для кожного. «Доля прихильна до тих, хто здатний триматися на плаву, навіть потрапляючи у вир», - сказав хтось із великих. Любов, милосердя, повага до людей, сила духу - ось ті основні цінності, якими  ви маєте запастись, вирушаючи в життєву дорогу і готуючись до великого іспиту. Якщо ви візьмете цей багаж у життя, то перемога буде за вами.
  «Якщо хочеш, щоб життя тобі усміхнулося – спочатку сам усміхнись життю»…
Ведучий 2. 25 квітня 1719 року в Англії вийшла книга, яка пережила віки і стала однією з найбільш популярних – книга Даніеля Дефо «Робінзон Крузо». ЇЇ герой став улюбленим для багатьох дітей. Вони вбачають у ньому людину мужню, винахідливу, яка знайшла в собі сили не впасти духом в складних життєвих обставинах.
Ведучий 1. Погляньте, хто завітав на наш захід?
2- вихід Робінзона   (Савченко Єгор)                  2 – ВИХІД Робінзона.
Робінзон. Ось вже близько 300 років я живу на світі! Хтоб міг подумати що доля зіграє зі мною такий жарт! Коли мене викинуло на берег і я ледь не втратив життя, вона потім зробила мене вічним. Мабуть не судилося мені померти в морі. 28 довгих років провів я на дикому острові. Але в чомусь мені пощастило – острів був райським куточком, цілий рік літо. З корабля мені вдалося взяти все, що змогли понести міцні чоловічі руки зброю, одяг, інструменти… Тому облаштувати помешкання було не складно, а ось з їжею було складніше. Я ніколи не цікавився біологією і тому не знав місцевих дикоростучих рослин. Девчому мені пощастило, на острові росли відомі мені виноград та апельсинове дерево.    А якби мене доля закинула в тайгу або, наприклад, в Чорний ліс України?...  Да, важкувато мені було б. Так що, друзі мої, будьте допитливими, вивчайте оточуючий світ, щоб змогли сміливо зустріти усі удари долі, якщо вони припадуть на ваше життя.
 Ведучий 2. Сьогодні такими Робінзонами ( людьми, що опинилися з природою один на один) станемо ми з вами. В змаганнях будуть приймати участь три команди, а саме учні 8,  9-тих та 10-тих класів.      3- фонфари
«Здоровенькі були» - майбутні медики.
«Батальон Здоров’я” майбутні військові.
«Азимут на життя» - прихильники туристського життя.
  01 – муз супровід  Наші учасники відправляться в унікальну, заочну, але дуже цікаву та пізнавальну  лісову мандрівку.  Команди повинні пройти серйозне випробування. Ми будемо виявляти спритність та кмітливість, перевіримо вміння орієнтуватись на місцевості та багато ін.. А наприкінці мандрівки визначимо, які команди винахідливіші, дружніші, краще знають закони лісу , вміють надати  медичну допомогу,  одним словом – кращі Робінзони.
Ведучий 1. Спочатку команди повинні представити себе – домашнім завданням було підготувати емблему,  проект-плакат, девіз та пісню. Тож першими представляють себе «Здоровенькі були» - Привітання:
Здоров’я – це ранок зі свіжим повітрям.
Це сонце, що гріє яскраво й привітно.
Здоров’я – це смак свіжих ягід дозрілих,
Це спорт, що дає нам наснагу і силу.
Це сон що на крилах нам зорі несуть.
ВСІ: Бери це сміливо мій друже у путь!
Та тільки на цьому шляху пам'ятай:
Цурайся цигарки, від чарки тікай!
І знай любий друже, - у цьому житті,
Чи бути здоровим,
ВСІ: ВИРІШУЄШ ТИ!!!
    4 -Пісня на мотив гурту «Віагра» «А я хочу перемирия»
Ми не зайві, не єдині в світі цьому.
Обирай здоровий спосіб так як ми.
І живими будь у світі, вір в майбуття…
 А давайте ми покинемо думки лихі.
А давайте ми забудемо свої страхи.
І покажемо як нам жити кожного дня
Щоб бути щасливим…
А ми знову раді, давай разом з нами здоров’я обирати
Приспів:
А ми бажаємо здоров’я вам
Ти бережи його з молоду
Ти обирай баскетбол, футбол
Волейбол чи вокал, фітнестанці…
А ми бажаємо здоров’я вам
Здоровий спосіб потрібен нам
Танцюй співай посміхайся всім
В цілім світі ти не один
Здоров’я потрібно всім…
Ведучий 2. А оцінювати команди буде досвідчене журі.: __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Максимум за презентацію 10 балів
01 – муз супровід
Ведучий 1.«Жертви легендарних аварій кораблів, що загинули передчасно, я знаю: вас вбило не море, вас вбив не голод, вас вбила не спрага!  Ви померли від страху!» - так заявив Бомбар Ален- французький лікар, біолог, мандрівник і політик на початку 1950-их років. Він вважав, що людина цілком в змозі перенести одиночне трансокеанське плавання без їжі і вирішив довести це особисто. В 1952 році – в якості наукового досліду та акції з пропаганди розроблених ним методів виживання для потерпілих, аварію корабля у відкритому морі – поодинці перетнув Атлантичний океан від Канарських островів до острова Барбадос , подолавши 2475 морських миль (4400 км) за 65 днів ( з 19 жовтня по 22 грудня). В дорозі харчувався спійманою рибою і планктоном.

 
05- муз супровід
Ведучий 2. Робінзонами стають люди і під час війни, і звісно ж знання рідної природи часто допомагали їм вийти переможцями. (Нагадаю, 32 блокпост у р-ні Смілого в Луганській області, солдати практично в повному оточенні протягом кількох тижнів, тривалий час боронили свої позиції без їжі та води. Вадим Русий перебував в оточенні в р-ні населеного пункту Червонопартизанськ під обстрілом «Град» та мінометів, де проводив евакуацію поранених військових. Пропозицію щодо відходу на територію Російської Федерації категорично відкинув. Протягом трьох діб виходив з оточення з боями, пересуваючись вночі без засобів навігації, по незнайомій місцевості в пішому порядку. Вийшов з оточення і з’єднався з основними силами.)
Ведучий 1. Наступних запрошуємо  команду «Батальон здоров’я”   .
Учень 1: Ми - за здоров'я,
Учень 2: Ми - за щастя,
Учень 3: Ми - проти болю і нещастя!
Ученік4: За тверезий розум,
Учень 5: За ясність думки,
Ученік6: За чистеє небо,
Учень 7: За мирне колосся!
Учень 8: Щоб все у житті України вдалося!
6-    Пісня  на мотив гурту Фабрика   «Береги свій мир..»
                Ти маєш право промовчать завжди
і серед тисячі доріг знайти
Здоровий спосіб для життя
                           Час не повернеш ,стежку ти нову знайдеш
                                                          А поряд ті кому потрібен ти
      Даруй їм радість і добро завжди
                                                         Незгодам всім наперекір
             По житті крокуй ,тільки пам’ятай і вір.
Приспів :  Бережи себе ,бережи свій світ
                                                                                        Пам ятай завжди
Ми народилися здоровими дітьми
                                                                      Бережи свій дім
                                                             Душі і серця
Здоров я вже назад не повертається
05- муз супровід
Ведучий 1. Наші хлопці – не лише десантники, а й військовослужбовці інших видів та родів військ Збройних Сил України щодня здійснюють подвиги. Ніхто з них не ховається від ворога, і ризикуючи життям, навіть жертвуючи ним, захищають свою Батьківщину. Ми повинні завжди пам’ятати їхні імена (Сайко Роман, Ліщенко Євген,Цюпко Олександр,Бєлякін Сергій. Узоєв Максим, Дем’яненко Сергій, Топчеєв Юрій, Сіренко Олександр, Маракін Володимир, їхні  подвиги , робити все від нас залежне, щоб і наші діти пам’ятали.)
Ведучий 2. І нарешті остання презентація команди – зустрічайте                                                «Азимут на життя»-.
•         Хто здоровий, той сміється,
•         Все йому в житті вдається,
•         Він долає всі вершини,
•         Це ж чудово для людини!!!
•         Хто здоровий, той не плаче,
•         Жде його в житті удача.
•         Він  уміє працювати, вчитись і відпочивати!!!
•         Хто здоровий – не сумує,
      сміло по життю крокує,
•         Впевнено вперед іде,
           й за собою всіх веде!
•         Бо здоров’я – це прекрасно,
            здорово, чудово, ясно!
•         І доступні для людини
            всі дороги і стежини!!!
  07 -(Пісня на мотив „Мы желаем счастья вам»)
Нікотину скажем твердо: «Ні»!
Без наркотиків всі ночі й дні.
І спиртні напої нас не приваблюють.
Це давно віджите, це старе,
Нас воно за душу не бере.
Обрії нові, ясні нас вперед ведуть.
Приспів.
За здорові звички ми,
Звички ті, що силу дають,
Щоб тіло і душа
Бачили їх справжню суть.
Ми бажаєм щастя вам,
Хай воно ясніє усім,
Крокує тут і там,-
Щастям, щоб всміхавсь ваш дім!   
01-Муз супровід
     Ведучий 2.    Людина прагне перевірити себе в найскладніших життєвих випробовуваннях і вийти переможцем з усіх випробувань. Їй допомагають сила духу,гарна фізична підготовка. Знання рідної природи, біології та географії.
Ведучий 1. А зараз слово надається журі, які оцінять презентацію команд.
Ведучий 2. А ми продовжуємо змагання. Шановні учасники, вся дистанція, яку вам належить подолати розбита на галявини, де вас чекають різні завдання. Результати їх виконання будуть фіксуватися контролером у маршрутному листі, які капітани отримають на старті . На фініші капітани команд здають їх суддям для підведення підсумків. Тож бажаємо успіхів!
Ведучий 1.
Галявина №1  «Перевір зброю» - 8 фон
Учасники повинні розібрати та зібрати автомат. Приймає участь один учасник команди (1-15 балів).
Галявина №2 «Влуч в ціль» -9 фон
На цьому етапі розміщується відро, що символізує мішень. Учасники, використовуючи маленькі м’ячики, на відстані 5 метрів повинні потрапити у мішень – 1 попадання- 5 очок. Беруть участь всі представники команди.
Галявина №3 «Подолання перешкод» -10 фон
Розвідники, пробираючись до місця події, передали, що попереду болото. Його необхідно подолати за допомогою дощечок. Ноги стоять на дощечках, третя дощечка ставиться вперед. Нога що стоїть позаду переступає на поставлену вперед дощечку. Оцінюється швидкість пересування кожної команди (максимум 20 очок).
Рух по колоді  - на швидкість.
Перестрибнути брід за допомогою канату – на швидкість.
Пролізати крізь завали, хащі, проникати в печери повзком. – дві лави накриті волейбольною сіткою і під нею на швидкість проповзти. ( перед стартом дається команда «ГАЗИ»- одягають протигази).
Галявина №4 «Допоможи потерпілому»- 11 фон
На цій галявині відбувся землетрус, та під час нього потерпіли діти. Учасникам потрібно надати першу медичну допомогу потерпілому: підв’язати руку хусткою, а потім винести потерпілого із зони ураження. Прицьому хлопці беруть на руки так, щоб утворився  наче стілець. Оцінюється правильність надання першої медичної допомоги та змикання рук для транспортування потерпілого. ( 10 балів)
Галявина №5 Орієнтування»-12 фон
     У конкурсі беруть по два учасника від команди. За карткою- азимутом знайти завдання якомога швидше принести капітану команди і швидко дати відповіді. Конкурс оцінюється у 10 балів. Азимути у кожної команди різні:
1.     30 градусів-  Як зорієнтуватись за допомогою Сонця?
2.     180 градусів- Як зорієнтуватись за допомогою Полярної зірки?
3.     90 градусів- Як в лісі знайти напрямок на Північ без компаса?
Галявина №6  «У лісочок ми підемо, грибів, ягід там нарвемо»- 13 фон
Розкладаються кеглі з картинками їстівних і отруйних грибів та ягід. Діти повинні вибрати тільки їстівні гриби та ягоди. За кожну правильну відповідь- 2 бали, за неправильну віднімається бал.
Ведучий 1. Поки учасники трохи відпочинуть ви, шановні вболівальники можете заробити по 2 очки за правильну відповідь на запитання для команди що вам імпонує.
1.     Чи можна користуватися відкритим вогнем, відвідуючи горища чи підвали?.(Ні)
2.     Для чого слід закривати рот і ніс вологою тканиною, коли вибігаєш з палаючого будинку? (Щоб не обпалити обличчя і не надихатись диму).
3.     Чи можна лити у вогонь легкозаймисті рідини? (ні).
4.     Дим від пожежі піднімається вгору чи опускається вниз?(Вгору).
5.     Під час екскурсії ви знайшли незнайомий гриб. Що треба зробити?
6.     Ти зайшов до крамниці і збираєшся купити консерви. Що треба зробити перед тим, як заплатити гроші?
7.     Вас застала гроза на відкритій місцевості. Що ви будете робити?
8.     Якщо вас віднесло далеко від берега, що краще для вас – залишатися у плавзасобі чи пливти до берега?
Галявина №7 «Зробив діло – гуляй сміливо»
Наша мандрівка добігає кінця. Треба все залишити в первинному вигляді.
1.     Як вчинити з порожніми консервними банками?
2.     Що можна зробити із пласмасових пляшок, залізних банок?
3.     Демонстрація заздалегіть виготовлених предметів, або виготовлення на швидкість.
Підведення підсумків.
Ось і завершилися змагання. І зараз на вас чекає хвилююча мить – нагородження. Кожен з вас приклав максимум зусиль для того, щоб заробити якомога більше балів для своєї команди. Тому природно, що кожному з вас хотілося б здобути перемогу. Але за законом змагань переможцем стає лише один. Тож бажаю вам успіху і надаю слово головному судді.


ОГОЛОШЕННЯ результатів і нагородження.

















Немає коментарів:

Дописати коментар