Цікава географія

Рекреаційні можливості Українських Карпат

Чи може українець

проміняти відпочинок у Карпатах

на закордонний?


Найвищі гори України –   Українські Карпати–    казковий рай. Це і гірські лабіринти,
й уривисті крутосхили, й осяяні сонцем долини, і стрімкі гомінкі річки, і замріяні очі блакитних озер, і темнохвойні бори, і заквітчані полонини, і мовчазні, оповиті хмарами вершини гір. Це тут, серед неприступних скель, ховається гуцульська шовкова косиця– едельвейс.
Як можна не любити нашу землю, як можна проміняти відпочинок у Карпатат на якісь там Мальдиви?!
Уявіть, що ви вирушаєте до Карпат, щоб відчути і збагнути природу, порозумітися з нею. Для збереження унікальної природи в Українських Карпатах створено низку природоохоронних обєктів: Карпатський заповідник, Карпатський національний парк, національний парк “Синевир” та ін.
Наша група займалася дослідженням рекреаційних можливостей Українських Карпат, тому звітною роботою ми презентуємо цей інформаційний вісник і сподіваємось,що гори ще довго кликатимуть нас до себе, озиватимуться піснею в наших серцях. Адже гори– це мужність, сила і краса!!!
А головне те, що ми зрозуміли це складне слово” РЕКРЕАЦІЯ” і дідрали йому синоніми: “ВІДПОЧИНОК”, “ОЗДОРОВЛЕННЯ”,
“ПІЗНАННЯ ЧОГОСЬ НОВОГО І НЕВІДОМОГО”!!!




 Зверніть увагу:

внаслідок господарської діяльності людини у природі Українських Карпат відбулися значні зміни. Майже вдвічі зменшилася лісистість гір, значно знизилася верхня межа лісу, на великих площах природні ліси замінені штучними насадженнями, які є нестійкими до вітровалів!!!

Долина нарцисів

 Найбільша природна популяція нарциса вузьколистого, що збереглася з часів останнього льодовикового періоду. Розташована в урочищі Кіреші. Що поміж річок Тиса та Хустець, неподалік від міста Хуст. Унікальна ще й тим, що це єдине місце у світі, де ця гірська квітка росте на висоті 180-200 м над рівнем моря, а не як зазвичай– у десять разів вище. Охороняється законом, входить до складу Карпатського біосферного заповідника.


 

Легенда про чарівну шовкову косицю

  Легенд у Карпатах безліч. І багато з них про чарівну шовкову косицю. Так називають гуцули дивний витвір природи, знаний ще як білотка альпійська, або едельвейс. Довго й нелегко йти до шовкової косиці. Стежки здіймаються вгору. І поки дістанемося  до земної доньки зірок—шовкової косиці—буде чимало дивовижних зустрічей. Кожної миті природа дарує нам нову таємницю і запрошує пройнятися нею. Про Говерлу та Прут склали теж декілька схожих легенд. За однією з них, були вони колись хлопцем та дівчиною, любили одне одного, доки не прознав про це Гірський Цар, батько дівчини. Для того, щоб Прут не знайшов Говерлу, батько сховав її, перетворивши на гору. Прут все ж таки дізнався, щоб відігнати чари від коханої, треба насвітанку піднятися на вершину гори. Але як він не старався та вдосвіта не встиг, сів на схилі Говерли та й заплакав. Так і до цих пір тече річка Прут, яка бере свій початок на схилі Говерли...

 Найвища вершина Українських Карпат– гора Говерла

  Говерла –  найвища гора  Українських Карпат і взагалі в Україні. Назва в перекладі з угорської означає "сніжна гора"   (Hovar). Сьогоднішнє звучання, «Говерла», гора отримала після помилки на австрійській військовій карті. Раніше вершина мала назву «Говирла», зараз ця назва повністю забута.   Розташована на Черногорському хребті, найвищому хребті Українських Карпат, де більшість вершин знаходяться на висоті більш ніж дві тисячі метрів. Саме цей хребет був основним у дослідженнях карпатської природи (ботаніки, зоології, геології и т. д.) на протязі декількох століть. Саме тут було засновано декілька біологічних стаціонарів, географічний стаціонар, лавинна станція і навіть обсерваторія. Перший туристичний маршрут на Говерлу був прокладений в 1880-му році. А зараз кожен день на Говерлу підіймаються сотні туристів. За протяжністю огляд з гори займає перше місце в  Українських Карпатах. За гарної погоди на півночі можна побачити міста Івано -Франківськ, Коломию и Снятин, а на півдні  – румунське місто Сигету-Мармациєй. З вершини дуже гарно видно  недалекий від Говерли Петрос (2020 м). На південному-сході тягнеться верениця вершин Чорногорського хребта (видно навіть обсерваторію на горі Поп-Іван Чорногорський), а на південному – заході красується Мармороський хребет, на якому проходить кордон Румунії та України. Біля підніжжя гори знаходиться один з витоків річки Прут. Недалеко від місця, де вода знайшла вихід зі скель розташований водоспад, висота котрого складає приблизно 80 метрів.Ну хіба ж це не круто?   



 Протягом сотень років жителі Норвегії покривали дахи своїх будинків дерном. У результаті на дахах формувалися спільноти лугових рослин, а на деяких проростали навіть дерева.
Подібні дахи є прекрасною тепловою ізоляцією, що згладжує різкі скачки температури. У такому будинку влітку прохолодно, а взимку тепло.

    




Загальні відомості про країну
Географічне положення
Норвегія (Королівство Норвегія) - держава на Півночі Європи, розташована між 58 ° і 71 ° північної широти і 4 ° і 31 ° східної довготи. Її територія тягнеться вузькою смугою (найширша частина - менше 420 км) уздовж північно-західного узбережжя Скандинавського півострова і тягнеться за Полярне коло до самої північної точки Європи - мису Нордкап, 1 / 3 території Норвегії розташована за Північним полярним колом.
Площа території - 323895 кв. км.; разом з архіпелагом Шпіцберген, о-вом Ян-Майєн і др. - 387 тис. кв. км. За розмірами займає друге місце (після Швеції) серед скандинавських країн. Протяжність кордону з Росією складає 196 км, з Фінляндією - 727 км, зі Швецією - 1619 км. Норвегію омивають води: з північного заходу Норвезьке море, з північного сходу - Північний Льодовитий океан (Баренцове море), з півдня - Північне море, а протоку Скагеррак відділяє її від Данії. Довжина берегової лінії - 2650 км, а з урахуванням фіордів і дрібних островів - 25 148 км.
Деякі острови, що належать цій державі, знаходяться на великій відстані від Скандинавського півострова:
· Архіпелаг Шпіцберген (Свальбард і прилеглі острови) в східній частині Норвезького моря;
· Острів Ян-Майєн між Гренландським і Норвезьким морями;
· Острів Буве біля узбережжя Антарктиди;
Також Норвегія претендує на території, що потрапляють під дію Антарктичної конвенції 1961 року:
· Острів Петра I біля узбережжя Антарктиди;
· Земля Королеви Мод в Антарктиді. 



 Державний устрій
Столиця Норвегії - Осло.
Норвегія - конституційна монархія. У Норвегії діє конституція 1814 з численними подальшими поправками і доповненнями. Король є главою держави і виконавчої влади. Король Норвегії (з 17 січня 1991) - Харальд V. Король здійснює зв'язок між трьома гілками влади. Монархія спадкова, і з 1990 трон переходить до старшого сина або дочки. Офіційно король здійснює всі політичні призначення, присутній на всіх церемоніях і веде (разом з наслідним принцом) формальні щотижневі засідання Державної ради (уряду).
Парламент. Вищим законодавчим органом країни є двопалатний парламент - Стортинг, що складається з 169 депутатів. Стортинг обирається раз на чотири роки шляхом загального демократичного таємного голосування. Голова Стортингу - прем'єр-міністр, яким стає лідер партії-переможниці на виборах до парламенту партії. Парламент ділиться на дві палати - верхню і нижню, Лагтингу і одельстинга.
Виконавча влада належить прем'єр-міністру, що діє від імені короля. Кабінет міністрів складається з прем'єр-міністра і 16 міністрів, які очолюють відповідні департаменти. З жовтня 2005 пост прем'єр-міністра Норвегії займає лідер «Норвезької робочої партії» Йенс Стольтенберг.
Одна з характерних особливостей норвезької політики - активна і масштабна роль жінок. Кожна партія тепер за законом повинна мати у своєму складі як мінімум 40% жінок. У 1993 р. У Норвегії вперше посаду єпископа зайняла жінка.
Адміністративно-територіальний поділ. У Норвегії дві системи територіального поділу країни:
▪ адміністративна система поділу (офіційна) ─ поділяє на 19 округів (фюльке), керованих губернаторами;
▪ традиційна система поділу (неофіційна), яка об'єднує 19 округів в 5 основних регіонів: Північна Норвегія, Центральна Норвегія, Західна Норвегія, Східна Норвегія (фюльке Осло - адміністративний центр: Осло) і Південна Норвегія. [1]
Ці області поділяються на міські та сільські округи (комуни). Загальне число комун Норвегії ─ 432. Кожен з них має раду, члени якого обираються строком на чотири роки. Над окружними радами стоїть обласна рада, яка обирається прямим голосуванням. Органи місцевого управління мають у своєму розпорядженні великими коштами, маючи право самостійного оподаткування. Ці кошти спрямовуються у сфери освіти, охорони здоров'я і соціального забезпечення, а також у розвиток інфраструктури. Проте поліція підпорядковується державного департаменту юстиції, а деякі владні повноваження зосереджені на обласному рівні. У 1969 був організований Союз норвезьких саамі, а в 1989 обрана парламентська асамблея цього народу. Інші території Норвегії в число фюльке не входять і на комуни не розділяються. Архіпелаг Шпіцберген (Свальбард) управляється знаходяться там губернатором, управління островом Ян-Майєн здійснюється місцевою адміністрацією. 







Маріанський жолоб

Вулкан Ключевська Сопка на Камчатці

1 коментар: